• Hovedpartnere

    Partnere

Torsdag Tor 17 November Nov
Lørdag Lør 19 November Nov
Tirsdag Tir 22 November Nov
Torsdag Tor 24 November Nov
Lørdag Lør 26 November Nov
I dag 27 November Nov
Torsdag Tor 1 Desember Des
Lørdag Lør 3 Desember Des
Søndag Søn 4 Desember Des
Torsdag Tor 8 Desember Des

Historie

Historien om EliteHockey AS og Fjordkraft-ligaen.

Elitehockey ble stiftet 2021

Etablert et A/S

Eies 50% av klubbene og 50% av Norsk Ishockeyforbund 

 

Mestere gjennom årene:

  • 1935 : Trygg
  • 1936 : Grane
  • 1937 : Grane
  • 1938 : Trygg
  • 1939 : Grane
  • 1940 : Grane
  • 1941-1945 : Ingen mester utnevnt
  • 1946 : Forward Oslo
  • 1947 : Stabaek
  • 1948 : Strong
  • 1949 : Furuset IF
  • 1950 : Gamlebyen
  • 1951 : Furuset IF
  • 1952 : Furuset IF
  • 1953 : Gamlebyen
  • 1954 : Furuset IF
  • 1955 : Gamlebyen
  • 1956 : Gamlebyen
  • 1957 : Gamlebyen
  • 1958 : Gamlebyen
  • 1959 : Gamlebyen
  • 1960 : Vålerenga Ishockey
  • 1961 : Tigrene
  • 1962 : Vålerenga Ishockey
  • 1963 : Vålerenga Ishockey
  • 1964 : Gamlebyen
  • 1965 : Vålerenga Ishockey
  • 1966 : Vålerenga Ishockey
  • 1967 : Vålerenga Ishockey
  • 1968 : Vålerenga Ishockey
  • 1969 : Vålerenga Ishockey
  • 1970 : Vålerenga Ishockey
  • 1971 : Vålerenga Ishockey
  • 1972 : Hasle/Løren
  • 1973 : Vålerenga Ishockey
  • 1974 : Hasle/Løren
  • 1975 : Frisk Asker
  • 1976 : Hasle/Løren
  • 1977 : Manglerud Star
  • 1978 : Manglerud Star
  • 1979 : Frisk Asker
  • 1980 : Furuset IF
  • 1981 : Stjernen Hockey
  • 1982 : Vålerenga Ishockey
  • 1983 : Furuset IF
  • 1984 : Sparta Warriors
  • 1985 : Vålerenga Ishockey
  • 1986 : Stjernen Hockey
  • 1987 : Vålerenga Ishockey
  • 1988 : Vålerenga Ishockey
  • 1989 : Sparta Warriors
  • 1990 : Furuset IF
  • 1991 : Vålerenga Ishockey
  • 1992 : Vålerenga Ishockey
  • 1993 : Vålerenga Ishockey
  • 1994 : Lillehammer IK
  • 1995 : Storhamar Dragons
  • 1996 : Storhamar Dragons
  • 1997 : Storhamar Dragons
  • 1998 : Vålerenga Ishockey
  • 1999 : Vålerenga Ishockey
  • 2000 : Storhamar Dragons
  • 2001 : Vålerenga Ishockey
  • 2002 : Frisk Asker
  • 2003 : Vålerenga Ishockey
  • 2004 : Storhamar Dragons
  • 2005 : Vålerenga Ishockey
  • 2006 : Vålerenga Ishockey
  • 2007 : Vålerenga Ishockey
  • 2008 : Storhamar Dragons
  • 2009 : Vålerenga Ishockey
  • 2010 : Stavanger Oilers
  • 2011 : Sparta Warriors
  • 2012 : Stavanger Oilers
  • 2013 : Stavanger Oilers
  • 2014 : Stavanger Oilers
  • 2015 : Stavanger Oilers
  • 2016 : Stavanger Oilers
  • 2017 : Stavanger Oilers
  • 2018 : Storhamar
  • 2019 : Frisk Asker
  • 2020: Inget slutspel (Covid)
  • 2021: Inget slutspel (Covid)
  • 2022 : Stavanger Oilers

 

Vinnere Gullpunken gjennom årene:

1959 Leif Solheim Furuset
1960 Tor Gundersen Vålerenga
1961 Egil Bjerklund & Knut Nygård Hasle/Løren & Skeid
1962 Roar Bakke Gamlebyen/Forward
1963 Einar Bruno Larsen Vålerenga
1964 Chr. Petersen Gamlebyen/Forward
1965 Thor Martinsen Skeid
1966 Per Skjerwen Olsen Vålerenga
1967 Jan Erik Solberg Jar
1968 Olav Dalsøren Ishockeyklubben Tigrene
1969 Georg Smefjell Ishockeyklubben Tigrene
1970 Steinar Bjølbakk Ljan
1971 Terje Thoen Hasle/Løren
1972 Steinar Bjølbakk Ljan/Lambertseter
1973 Arne Mikkelsen Vålerenga
1974 Jan Kinder Hasle/Løren
1975 Morten Johansen Frisk Asker
1976 Svein Pedersen Hasle/Løren
1977 Jørn Goldstein Manglerud/Star
1978 Roar Øfstedal Manglerud/Star
1979 Morten Sethereng Frisk Asker
1980 Geir Myhre Hasle/Løren
1981 Bjørn Skaare Furuset
1982 Geir Myhre Sparta Sarpsborg
1983 Trond Abrahamsen Manglerud/Star
1984 Øivind Løsåmoen Storhamar
1985 Erik Kristiansen Storhamar
1986 Ørjan Løvdal Stjernen
1987 Ørjan Løvdal Stjernen
1988 Petter Salsten Furuset
1989 Jim Marthinsen Trondheim
1990 Stephen Foyn Sparta Sarpsborg
1991 Geir Hoff Furuset
1992 Jon Magne Karlstad Vålerenga
1993 Jim Marthinsen Vålerenga
1994 Espen Knutsen Vålerenga
1995 Trond Magnussen Lillehammer
1996 Ole Eskild Dahlstrøm Storhamar
1997 Petter Salsten Storhamar
1998 Morten Finstad Stjernen
1999 Svein Enok Nørstebø Trondheim
2000 Pål Johnsen Storhamar
2001 Ingen utdeling ble foretatt denne sesongen
2002 Mats Trygg Färjestad
2003 Tommy Jakobsen Düsseldorf
2004 Ingen utdeling ble foretatt denne sesongen
2005 Tommy Jakobsen Düsseldorf
2006 Tore Vikingstad Düsseldorf
2007 Anders Bastiansen Mora
2008 Mats Trygg Kölner Haie
2009 Patrick Thoresen Lugano
2010 Mats Zuccarello Aasen MoDo
2011 Anders Bastiansen Färjestad
2012 Patrick Thoresen SKA St. Petersburg
2013 Lars Haugen Dinamo Minsk
2014 Jonas Holøs Lokomotiv Jaroslavl
2015 Mathis Olimb Frölunda
2016 Mats Zuccarello Aasen New York Rangers
2017 Mats Zuccarello Aasen New York Rangers
2018 Ken André Olimb Linköping
2019 Tobias Lindström Vålerenga
2020 Henrik Haukeland KooKoo
2021 Erlend Lesund Rögle BK